background
logotype
image1 image2 image3

Polegli mieszkancy Wansen podczas I wojny swiatowej



Poniżej przedstawiamy listę mieszkańców Wansen, która poległa podczas I wojny światowej, podane jest następująco: Nazwisko, Imię oraz data śmierci.
 

  1. ADLER Josef 20.10. 1914
  2. AUST Josef 16.07. 1918
  3. BARTSCH Max 27.10. 1914
  4. BERNERT Karl 28.07. 1917
  5. BEWERSDORF Dr. Richard 08.08.1917
  6. BIEHLER Richard 10.02.1915
  7. BRADE Paul 27.08.1914
  8. BRANDT Wilhelm 30.04.1918
  9. BROSIG Richard 18.10.1918
  10. DANKE Ernst 08.09.1914
  11. ECKOLD Max 31.07.1918
  12. EISTERT Bernhard 17.12.1914
  13. FEILHAUER Konrad 21.03.1918
  14. FIETZ Karl 14.04.1918
  15. FINSTER Paul 17.10.1917
  16. FINSTER Paul 12.06.1918
  17. GERBERT Bernhard 01.03.1915
  18. GLASNECK Paul 15.08.1915
  19. GLASNECK Josef 11.07.1916
  20. GLASNECK Georg 28.09.1918
  21. GLEIS Paul 01.09.1915
  22. GOTTWALD Adolf 08.09.1914
  23. GREULICH Josef Paul 07.05.1915
  24. GREULICH Paul 18.04.1916
  25. GRÜTTNER Otto 10.09.1917
  26. HANSEL Max 13.09.1916
  27. HANSEL Richard 22.03.1918
  28. HEIDER Ernst 31.03.1915
  29. HENSCHEL Richard 25.09.1915
  30. HERMANN Otto 09.06.1915
  31. HERZOG Ernst 11.04.1918
  32. HESSE Franz 23.03.1919
  33. HIERSEMANN Franz 14.05.1915
  34. HIRSEMANN Max 12.05.1918
  35. HIRSEMANN Paul 31.05.1918
  36. JORASCHKY Josef 28.07.1915
  37. JÜTTNER Hasso 15.11.1916
  38. KACHE Karl 21.08.1917
  39. KACHE Karl 23.12.1918
  40. KARBSTEIN Josef 15.01.1916
  41. KIRSCH Paul 24.03.1918
  42. KIRSCH Josef 15.04.1918
  43. KLAMT Johann 09.03.1916
  44. KNABE Alfred 20.11.1914
  45. KOENIG Franz 14.01.1918
  46. KRAMER Robert 12.10.1917
  47. KRAUSE Oswald 17.02.1915
  48. KRECKWITZ Robert 29.10.1915
  49. KÜHNEL Karl 20.04.1915
  50. KUNZE Reinhard 04.05.1917
  51. LANGNER Josef 22.03.1917
  52. LANGS Alfred 07.09.1914
  53. LANGS Alfred 13.09.1916
  54. LESCHINSKY Paul 26.02.1915
  55. LESCHINSKY Karl 22.09.1916
  56. LORENZ Ernst 17.07.1915
  57. LUNSCHER Ernst 10.10.1916
  58. LUNSCHER Max 16.01.1917
  59. LUX Max 25.09.1915
  60. MALITTE Georg 19.04.1917
  61. MALITTE Kurt 24.10.1918
  62. MANDAUSCH Josef 23.09.1915
  63. MARUTSCHKE Paul 18.08.1916
  64. MELZ Josef 27.07.1915
  65. MELZER Wilhelm 12.12.1914
  66. MICHALLECK Paul 01.07.1916
  67. MISCHKE Theodor 03.01.1918
  68. MUCHE Hermann 25.05.1915
  69. MÜLLER Paul 22.08.1914
  70. MÜLLER Franz 26.06.1920
  71. NEUGEBAUER Ernst 24.11.1917
  72. NOWAG Felix 25.09.1915
  73. OCHMANN Wilhelm 12.11.1917
  74. OHMS Robert 14.12.1914
  75. OHMS Paul 08.08.1915
  76. OTTE Max 26.09.1915
  77. PÄTZOLD Robert 07.05.1916
  78. PAUL Richard 04.07.1916
  79. PFEIFFER Karl 22.08.1914
  80. PLÄSCHKE Richard 10.02.1916
  81. PUSCH Robert 05.08.1915
  82. QUADRON Karl 28.09.1916
  83. REICHELT Max 02.06.1915
  84. REICHELT Josef 29.04.1917
  85. REISNER Karl 29.07.1915
  86. RIEDEL Max 26.08.1918
  87. RIEMER Josef 02.09.1914
  88. RIEMER Franz 31.07.1917
  89. RIEMER Bernhard 24.07.1918
  90. RIPPCHEN Paul 15.08.1915
  91. RIPPCHEN Richard 15.08.1917
  92. RITSCHKE Karl 04.11.1914
  93. ROCH Johannes 01.09.1917
  94. RODEHAU August 09.09.1914
  95. RÖDLER Alfred 30.08.1915
  96. RÖDLER Walter 10.04.1916
  97. ROTHER Paul 01.09.1915
  98. ROTHER Franz 04.09.1917
  99. ROTSCH Max 22.06.1915
  100. RUSCHER Josef 28.03.1918
  101. SCHADOCK Adolf 29.03.1918
  102. SCHÄFER Gustav 07.09.1914
  103. SCHARF Paul 05.10.1915
  104. SCHILLING Franz 31.08.1914
  105. SCHILLING August 30.11.1914
  106. SCHILLING Franz 12.02.1915
  107. SCHIRDUAN Richard 18.01.1915
  108. SCHLENSOG Willibald 23.04.1918
  109. SCHOLZ Wilhelm 15.06.1916
  110. SCHOLZ Georg 24.06.1918
  111. SCHOLZ Paul 13.09.1918
  112. SCHÜTZE Reinhold 16.08.1916
  113. SCHÜTZE Paul 15.09.1916
  114. SCHWARZ Max 23.02.1916
  115. SEIDEL Josef 09.09.1914
  116. SEWALD Felix 03.07.1916
  117. SPEER Johannes 29.08.1918
  118. STANKE Gustav 30.11.1914
  119. STIRNAGEL Friedrich 12.11.1917
  120. TIEGEL Manfred 21.07.1916
  121. TIEGEL Walter 12.08.1918
  122. WABNITZ Konrad 01.03.1916
  123. WALLASCHECK Karl 11.05.1918
  124. WEBER Josef 20.11.1916
  125. WERNER Karl 06.04.1915
  126. WINDERLICH August 07.09.1914
  127. ZIMMERMANN Max 12.10.1918
2020  Towarzystwo Miłośników Ziemi Wiązowskiej