background
logotype
image1 image2 image3

10-lecie Towarzystwa Milosnikow Ziemi WiazowskiejMiłośnicy tej gminy mieli szczególną okazję, by spotkać się i powspominać minione lata. Z zaproszenia skorzystało kilkanaście osób, które uczciły jubileusz.

W poniedziałek, 1 marca, obchodzono 10-lecie powstania Towarzystwa Miłośników Ziemi Wiązowskiej. Uroczyste spotkanie odbyło się w jednej z sal Gminnej Biblioteki Publicznej w Wiązowie. Sympatyków ziemi wiązowskiej oraz zaproszonych gości oficjalnie przywitał Roman Dębosz, przewodniczący towarzystwa, Wiesław Mrówka, działający w Towarzystwie od 2000 roku, w skrócie przypomniał historię jego powstania.
Spotkanie było okazją do podsumowania 10-lecia działalności. Przewodniczący towarzystwa, poprzez pokaz slajdów przypomniał zebranym o najważniejszych zabytkach gminy Wiązów. Uczestnicy spotkania chętnie dyskutowali na temat prezentowanych miejsc. Nie zabrakło wspomnień, a także planów na przyszłość.
Warto przypomnieć, że zarząd TMZW m.in. ustanowił własne wyróżnienie dla osób szczególnie zasłużonych dla miasta i gminy. Jest nim symboliczny "Złoty Liść Wiązu". Wyróżnienie to otrzymali: Szkoła podstawowa im. Piastów Śląskich w Wiązowie (2005 rok), Paulina Kalicka (2006), Klub Sportowy "Świteź" (2007), Jan Idzikowski (2008), Zbigniew Zamolski (2009).

 


Pamiątkowe zdjęcie uczestników obchodów 10-lecia


Życzenia z okazji jubileuszu od Wicestarosty Strzelińskiego P. Zdzisława Rykały

 

Słowo Regionu

2020  Towarzystwo Miłośników Ziemi Wiązowskiej